POCZĄTEK

OGRODY

INSTRUKCJE

GALERIA

AUTOR

LINKI


 

Busz 1

PŁYNNY NAWOZ
FOSFOROWO - AZOTOWO - POTASOWY, DOLISTNY DO NATYCHMIASTOWEJ POPRAWY ODŻYWIENIA ROŚLIN SZCZEGÓLNIE PRZY NISKICH TEMPERATURACH.

JAKICH EFEKTÓW OCZEKUJEMY PO NAWOZIE Busz I ?

- Zwiększeniu plonów w uprawach polowych zbóż, okopowych, warzyw. jagodowych itp.

- Skrócenia okresu wegetacji (szybsze dojrzewanie roślin) szczególnie gdy występują niskie temperatury i słabe nasłonecznienie (w tych okresach pobieranie nawozów przez korzenie jest ograniczone a więc zahamowany jest ich wzrost. Pozwala to na wczesne zbiory i sprzedaż przy wysokich jeszcze cenach.

- Większej zdrowotności i poprawy kwiatostanu dla roślin ozdobnych i trawników. U roślin np. doniczkowych po dwóch dniach obserwuje się intensywniejszą zieleń.

- Zwiększenia zawartości cukru co ma duże znaczenie w uprawnych roślin jagodowych, buraków cukrowych, tytoniu itp.

- Szybszej adaptacji świeżo przesadzonych roślin (sadzonki, materiał szkółkarski.

- Zwiększonej mrozoodporności roślin. Rośliny gubiące liście można opryskiwać gdy liście: są jeszcze zielone.

- Przywrócenia równowagi u roślin przenawożonych azotem.

- Zwiększenia zdrowotności i kondycji roślin,

Nawóz nie zawiera zanieczyszczeń w postaci metali ciężkich i innych szkodliwych balastów. chlorków. azotanów, co ma ogromne znaczenie przy produkcji żywności. Łączna dawka P2O5 z wszystkich oprysków nie powinna przekraczać 10 % dawki P205 jaką należałoby podać doglebowo. Fosfor jest tutaj dziesięciokrotnie lepiej przyswajalny przez rośliny niż z nawozów doglebowych czy też innych związków fosforu. Wskazana wilgoć w glebie.

W szerokiej gamie oferowanych nawozów dolistnych są nawozy świetne, dobre i delikatnie mówiąc - takie sobie. Znawcy tematu wiedzą, że żaden z nich użyty samodzielnie nie gwarantuje optymalnego efektu. Produkcję Busza I uruchomiliśmy właśnie po to aby wypełnić istnieją lukę i by również fosfor mógł być podany dolistnie w sposób naprawdę efektywny. Proponujemy stosowanie na przemian z innymi nawozami. dolistnymi.

Aby zastosować Busz 1 w mieszaninie z mocznikiem lub innym nawozem zawierającym mikroelementy (bez wapnia) jak np Mikrovit 1, należy najpierw dokładnie rozpuścić mocznik lub
inny nawóz. Do tak otrzymanego roztworu dodać Busz 1 i wymieszać. Roztwór końcowy winien być klarowny. Pozostałe informacje w instrukcji stosowania.

 

do góry

stat4u


19.07.02

Krzysztof Marusiński