PSYCHOZABAWA
ABC...
JAKI?
DOKUMENTACJA
PROJEKTY
PROJEKTUJ
NARZĘDZIA
MATERIAŁY
UZDATNIANIE

SKOROWIDZ

 

 

 

ABC...
czyli szkółka urządzania ogrodu
 

Najgorsze są początki. Gdy organizujemy nasz pierwszy ogród, w nadmiarze posiadamy tylko chęci. Brakuje nam wiedzy, narzędzi, materiałów. W każdym etapie urządzania ogrodu stają przed nami problemy, które samemu trudno rozwiązać. Byłoby mądrym, gdybyśmy poprzedzającą zimę poświęcili zapoznaniu się z literaturą fachową. No tak, ale wcześniej już ustaliliśmy, że posiadamy tylko chęci. Zgromadzenie podstawowych książek to czynność która potrwa kilka lat. Teraz w czasach Internetu, wiele rad możemy uzyskać na grupie dyskusyjnej pl.rec.ogrody. Są też internetowe strony "ogrodowe". Wśród wielu innych proponuję i te, poniższe.

JAKI? ma być nasz ogród? To bardzo ważne pytanie. Jeżeli odpowiedź będzie wyczerpująca to jest nadzieja, że przyszły ogród zabezpieczy wszystkie nasze potrzeby.

DOKUMENTACJA prac projektowych. Popatrzmy jak prowadzi ją profesjonalista. Jeżeli zaprojektowanie ogrodu zlecimy architektowi - będziemy wiedzieli czego można wymagać.
PROJEKTY ogrodów. Nasze projekty nie muszą być tak pięknie narysowane jak te. Ważny jest pomysł.
PROJEKTUJ komputerowo - jest kilka programow do projektowania ogrodów. Przedstawiam jeden z nich.
NARZĘDZIA - podstawowe narzędzia ogrodowe. Czym kierować się przy ich zakupie? Co to jest rydel? Jakie jest najważniejsze narzędzie w ogrodzie?
MATERIAŁY do uzdatniania gleby. Warto zgromadzić je w ogrodzie, aby stworzyć właściwe warunki rozwoju naszym pupilkom.
UZDATNIANIE gleby. Ogrody zakładane w nowych miejscach nie zawsze mają odpowiednie podłoże. Doprowadzanie do odpowiedniej kultury może potrwać...

  do góry